Skip to content

Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България

„Нека не помним героите единствено в минутите на почит, а и чрез начина, по който живеем, отстояваме убежденията си и пазим онова, което са ни завещали.“ С тези думи и призив ученици и учители от НПГПТО „М. В. Ломоносов“ почетоха паметта на Христо Ботев и на всички, загинали за свободата и независимостта на България.

С рецитал на „На прощаване“ учениците припомниха силата на Ботевото слово и неговия пример за смелост, достойнство и вярност към идеалите.

„Може би днес никой от нас няма да бъде изправен пред избора, пред който са били Ботев и неговите четници. Но всеки ден правим своите избори – дали да бъдем честни или безразлични, дали да помогнем или да подминем, дали да отстояваме правилното или да замълчим.“

С минута мълчание училищната общност отдаде почит на героите, пожертвали живота си за свободата на България.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *