Skip to content

Денят 11 май се утвърждава в националния културен календар като значима историческа дата, на която почитаме делото на братята Кирил и Методий. Определен за професионален празник на българските библиотекари, той се превръща в ден на библиотеките, които от зараждането си през древността до съвремието, винаги са служили на мисията за опазване и пренасяне на знанието през вечността чрез книгите. В навечерието на този ден, на тържество, организирано от Столична библиотека, Рени Велкова бе отличена с награда за най-активен библиотекар, която бе връчена от Станислав Георгиев, старши експерт по български език и литература в РУО София-град с пожелание за бъдещо ползотворно сътрудничество.

Учениците от нашата гимназия Йоана Гелкова и Николай Георгиев от 9 в кл. спечелиха конкурса за буктрейлър „Книгите говорят”, обявен от Столична библиотека и бяха наградени с грамоти и книги. Те бяха интервюирани от Александра Илиева от БНР „Хоризонт” за значението на четенето. Интервюто с тях може да чуете: https://www.bnr.bg/sofia/post/101117365/nagradiha-pobeditelite–v-konkursa-knigite-govorat , буктрейлърите може да видите на канала, създаден от Николай Георгиев:
https://www.youtube.com/channel/UCH8mIPAjP_FcBrC4PbaZIiA.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *