„Иновацията трябва да има смисъл, да носи резултат, който подобрява работата в училище“, заяви директорът на НПГПТО “М. В. Ломоносов” инж. Таня Михайлова. Тя посрещна ученици и учители от Професионална техническа гимназия „Никола Йонков Вапцаров“ – Враца, Професионална гимназия по мениджмънт и хранителни технологии –Плевен и Технологична професионална гимназия „Мария Кюри“- Перник, които гостуват в НПГПТО по Национална програма Иновации в действие.
Техническо училище, в което се развива интересът на учениците чрез предмет обединяващ история, изкуство, рисуване, видяха представителите на трите гимназии. Те присъстваха в учебен час по иновативния ни предмет “История на изкуството и културология”. В рамките на програмата беше демонстрирана и другата иновация в училището ни – обучение по математика според резултатите на учениците. Освен новите знания за отделните групи гостите наблюдаваха и своеобразно състезание по решаване на задачи в учебния час. А в кабинета по физика гостуващите ученици и учители наблюдаваха различни експерименти, част от обучението на възпитаниците на гимназията ни.
Опитът на училището ни и успешната реализация на завършилите отделните специалности, бяха обсъдени и в рамките на разговорите продължили и през втория ден от посещението. Тогава гостите ни имаха възможността да посетят производствения корпус на НПГПТО с кабинетите по практика и кино-студийния комплекс.

No comment yet, add your voice below!